Nasıl Yapılır ?, Anasayfa_Slider_4, Oyunlar, Teknoloji, Yazılım

En İyi 4 Video Kayıt Programları

En İyi 4 Video Kayıt Programları

Bilindiği üzere teknoloji yerinde durmuyor ve sürekli ilerliyor. Her geçen gün interneti kullanan kullanıcı sayısı artmakta. Her bilgisayar kullanıcısı bu süreçte bir kerede olsa video kayıt programları için ihtiyaç duymuştur. Bizde video çekme programları için bir araştırma yaptık ve en iyi video çekme programları paylaşımını bir konu haline getirdik. Bu program ile oyunlarda video çekme, oyun içi video kaydetme, oyun videosu kaydetme yapabilirsiniz.

Bilgisayardan Video Nasıl Kaydedilir ?

Her bilgisayar kullanıcısı ve oyun oynayan kitleye muhakkak lazım olabilicek bir programdır. Örnek vermek gerekirse X kişisi oynadığı oyunda bir bölümün nasıl geçildiğini anlatmak için video kayıt programı açarak bu bölümü geçer ve video kaydedip bunu sosyal medyada, youtubede vb. paylaşım platformlarında paylaşabilir. Başka bir örnek vermek gerekirse bir programın nasıl kullanıldığını anlatmak ve insanlara online ders eğitimleri vermek isteyen bir kullanıcı içinde beklentileri karşılamaktadır. Şimdi makalemize video çekme programlarını açıklayarak devam edelim. Oyunlarda video kaydetme, oyunlarda video nasıl kaydedilir

Oyun Videoları Nasıl Kaydedilir ?

Her oyun oynayan kullanıcı, twitch kullanıcısı ve youtube kanalı olan kullanıcılar bu soruyu araştırmıştır. Aslında oyun içi video kaydetmek bu programlar ile çok basittir. Bu soruya cevaben aşağıda paylaşmakta olduğumuz programlar yardımı ile sorumuzu cevaplamış oluyoruz.

1- CamStudio 

CamStudio eski ve halen daha bir çok kullanıcı tarafından kullanılan bir programdır. Programında sadece video kaydetme işlemiyle kalmayıp ses kaydıda yapmasıyla bilinir kaydedilen bu içerikler .avi formatında video içeriği olarak bilgisayarımıza kaydedebiliriz. Bu kayıtlar düşük boyutlu ve kalitelidirler.

CamStudio Video Kayıt Programı
CamStudio İle Neler Yapılabilir ?
  • Oyunlarda video çekebilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz.
  • Sitenizin tanıtım videolarını oluşturup paylaşımlar yapabilirsiniz.
  • Bilgisayarda hataların çözümlerini yaparak ve bunları kaydederek insanlara yardımcı içerikler kaydedebilirsiniz.

2- Tiny Take

Diğer video kayıt programlarına alternatif olarak kullanabileceğiniz bir Windows ve Mac tabanlı programdır. Bu program ilede oyun içi video kaydetme, masaüstü video kaydetme gibi bir çok video kayıt türü yapabilirsiniz. Ücretsiz kullanım imkanı sunmaktadır.

Video Kayıt Programı TinyTake

TinyTake video kayıt ve ekran görüntüsü yakalama programıdır. Bu programda kaydettiğiniz videoları sosyal medya hesaplarınızdan, web sitelerinzde ve youtubede paylaşabilirsiniz.

3- İSpring Free Cam 

Bu program ilede video kaydedebilir, ekran görüntüsü yakalayabilirsiniz. Program içeriklerinizi video olarak kaydeder.

En İyi 4 Video Kayıt Programları İSpring Free Cam 

TinyTake ile çekip kaydettiğiniz videolarınızı sosyal medya hesaplarınızla, youtube kanallarında paylaşabilirsiniz.

4- OBS Studio

İyi bir oyun düşkünüyseniz ve bu düşkünlüğünüz sadece kendinizle kalmayıp takipçilerinizede yansıtıyorsanız bu program işinizi görebilicek seviyededir.

Oyun İçi Video Kayıt Programı OBS Studio

OBS Studio ile uzun zamanlı videolar kaydedebilirsiniz. Herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur.

Video Montajı Nasıl Yapılır ?

Çektiğiniz videolarda illaki kesintilerden dolayı, gereksiz kısımlardan dolayı montaj ihtiyacı duyacaksınız. Video Editör programı makalemizede göz atabilirsiniz.

Ücretsiz Video Düzenleme Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir