Sinema, Trend

İzlenmesi Gereken 5 Film

Sinemaseverler için bir liste ile daha karşınızdayız. Kesinlikle seyredilmesi gereken filmler listesindeki filmlerden en az 3 tanesini izlemişsinizdir. İşte başyapıt filmler.

1- Esaretin Bedeli ( The Shawshank Redemption ) 1994 – Dram/Polisiye 

Esaretin Bedeli, Frank Darabont’un senaryosunu yazdığı ve yönettiği, başrollerinde Tim Robbins ve Morgan Freeman’ın yer aldığı 1994 yapımı Amerikan dram filmidir. Esaretin Bedeli 1995 yılında aralarında en iyi film adaylığı da olmak üzere tam 7 dalda Oscar’a aday gösterildi.

Esaretin Bedeli

2- Marslı ( The Martian ) 2015 – Bilim Kurgu/Dram

Bilim kurgu filmleri sevenler tarafından kesinlikle izlenmiş olarak düşündüğüm bir filmdir Marslı The Martian Filmi , Ridley Scott tarafından yönetilen 2015 yapımı bilimkurgu türündeki ABD filmi. Drew Goddard tarafından yazılan senaryo, Andy Weir tarafından 2011’de yazılan aynı adlı romandan uyarlandı. Film Marsta mahsur kalan muhteşem astronot Mark’ın günlüklerinden derlenen zorlu bir hayat mücadelesini anlatıyor.

Marslı (The Martian) Filmi

3- Can Dostum ( The İntouchables ) 2011 – Komedi/Dram

Can Dostum, yönetmenliğini Olivier Nakache ve Éric Toledano’nun üstlendiği, komedi-drama türündeki 2011 yapımı Fransız filmi. Başrollerini François Cluzet ve Omar Sy paylaşmaktadır. Aynı anda hem gülebildiğiniz hemde üzüldüğünz bir film arıyorsanız Can dostum filmini izlemelisiniz.

Can Dostum ( The İntouchables ) Filmi

4- Kadın Kokusu ( Scent Of A Woman ) 1992 ‧ Dram

Scent of A Woman Filmi Al Pacino’nun en beğendiğim filmleri arasında ilk sıralarda geliyor. Al Pacino bu filminde kör ve emekli olmuş yarbay Frank Slade’yi canlandırıyor. Chris O’Donnell hazırlık sınıfında öğrenci olan ve harçlığını çıkartmak için Frank Slade’in ailesi tatildeyken ona bakıcılık yapmakla görevlidir. Ama büyük bir sıkıntı vardır Franke kör olmasına rağmen halen daha kendini bir subay olarak görmesi tam bir beladır.

Kadın Kokusu ( Scent Of A Woman ) Filmi

5- Zamana Karşı ( İn Time ) 2011 – Bilim Kurgu/Aksiyon

Zamana Karşı, yönetmenliğini Andrew Niccol’ün yaptığı distopik aksiyon ve gerilim türünde bilimkurgu filmidir. Başrollerini Justin Timberlake ve Amanda Seyfried paylaşmaktadır. 28 Ekim 2011 tarihinde vizyona girdi. Zamana karşı filmi son derece aksiyonlu ve sürükleyici geçmekte. Gözlerini filmden alıkoyamıyorsunuz.

Zamana Karşı ( İn Time ) Filmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir