Eğlence, Mobil, Nasıl Yapılır ?, Teknoloji, Trend

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır Bu yazımızda WhatsApp Web nasıl kullanılır sorusunun cevabını anlatıyoruz.

WhatsApp’ın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. WhatsApp’ın tanıdığı ayrıcalıklardan birtaneside WhatsApp Masaüstü sürümü oldu. WhatsApp web sürümü kare kod okutarak kullanmaya başlayabilrsiniz.Bilgisayarınız ile whatsapp kullanabileceksiniz. WhatsApp web uygulamasında oturum açtığınız için aldığınız mesajlarınız hem cep telefonu uygulamanıza gelecek hemde Whatsapp Web sayfanıza gelecektir.

WhatsApp Web, aslında telefonunuzda kullandığınız WhatsApp uygulamasının bilgisayar tabanlı (Web tabanlı) uzantısıdır. Hem telefonunuzda hem de bilgisayarınızda WhatsApp’ı kullanıyorsanız, WhatsApp üzerinden gönderdiğiniz veya aldığınız tüm iletiler senkronize olduğu için bu iletileri telefon ve bilgisayarınızdan görebilirsiniz. Öncelikle cep telefonunuzda whatsapp uygulamasının güncel olduğunu kontrol ediniz.

WhatsApp Web Açmak İçin;

1- Bilgisayarınızdan web.whatsapp.com adresine gidin.

2- Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.

iOS telefon kullanıyorsanız ; Ayarlar > WhatsApp Web’e tıklayın.
Android telefon kullanıyorsanız; Sohbetler > Menü >WhatsApp Web’e tıklayın.
WhatsApp’ın internet sayfasını açtıktan sonra telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp > Ayarlar bölümüne giderek WhatsApp Web seçeneğine tıklayın.

Bilgisayarınızdan girdiğiniz WhatsApp Web sayfasında yer alan QR kodunu telefonunuzun kamerasını kullanarak taratın. QR kodunu tarattıktan sonra artık WhatsApp’ı bilgisayarınızdan vede telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir